Luc Besson

7,2
9 051 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Luc Besson

Co sądzicie o jego filmach patrząc na całą kinematografie francuską? (przepraszam za oklepany tytuł;))

użytkownik usunięty
Leszy



Podoba mi się tylko jedno dzieło Bessona: Leon Zawodowiec. Ewentualnie jak ktoś lubi kino akcji to polecam Nikite (ja osobiście nie przepadam za takimi filmami).


Resztę filmów tego reżysera możemy sobie darować.

niestety w Polsce nie zna się dwóch świetnych filmow Bessona Atlantisa i Wielkiego błękitu.Kto widzial ten drugi chętnie z nim podyskutuję.Pozdrawiam fanow Luca.

To oddaj w szybkie ręce swojej kobiety,film akcji pt. "Wielki błękit"

Leszy

Jest to on niewątpliwie świetnym reżyserem, który udanie łączy dwa nieprzystające do siebie (w teorii i w praktyce) gatunki: krwiste kino akcji z melodramatem. Filmy takie jak "Nikita", "Leon" czy "Piąty element" są tego potwierdzeniem. Niestety, właśnie od czasu tego ostaniego dzieła, Besson najwyraźniej odpuścił sobie kręcenie autorskich filmów i zadowolił się udziałem przy niezbyt wymagających letnich produkcji dla nastolatków. Jak dla mnie jest to czyste marnotrawienie talentu z jego strony, ale co zrobić z tym niewesołym fantem? Pozostaje liczyć, że może przed śmiercią Luc powróci jeszcze do kręcenia rzeczy, które będą wyznacznikiem skali jego możliwości jako filmowca.

Thommy

Zgadzam sie z Wami. Luc Besson miał w swojej karierze dobre filmy ale było ich nie wiele. Nikita, Leon zawodowie (najlepszy film w jego całej filmografi) oraz Piąty element. Od tamtego czasu Besson skupił sie na produkcjach komercyjnych. Jego filmu nie odnoszą takiego sukcesu. Wygląda na to że Besson powoli zaczyna odchodzić na emeryture a szkoda........

Leszy

może macie racje ,że obecne produkcje pozostawiają wiele do życzenia aczkolwiek ja zawsze będę uważać, że Wielki Błękit to jeden z lepszych filmów. Pozdrawiam

Leszy

Muszę powiedzieć, że Artur i minimki (ale tylko pierwsza część) to jeden z najlepszych filmów animowanych jakie miałem możliwość obejrzeć. Widziałem także Piąty Element, Taxi i Angel-a i również nie wyrażałem się o nich nigdy źle. Brakuje mi jednak punktu odniesienia, więc nie mogę oceniać go za całokształt twórczości.

DrapieznyPumpernikiel

Nie zapomniał nikt czasem o filmie taken/uprowadzona - to jest prawdziwy majstersztyk!!!

adamwis25

majstersztyk? U mnie to:
Wielki Blekit
Taxi
Taxi 2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones