PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99107}
6,9 39 228
ocen
6,9 10 1 39228
5,5 10
ocen krytyków
Revolver
powrót do forum filmu Revolver

Jeśli chcecie pozbyć się Sam'a Gold'a (fałszywe ja) sięgnijcie po książkę "Odpuść Sobie" - Guy Finley. Czytajcie ją wciąż i wciąż i wciąż....

PS. Przy oglądaniu tego filmu miałem wrażenie jakby ktoś go nakręcił pod wpływem tej książki.

Wszytkiego dobrego,
aju82

ocenił(a) film na 10
aju82

Dobra, zaraz zostanę zjechana że z tym wyskakuję - ale kit;)
Jeśli chodzi o Sama Golda to bardzo przypomina mi się książka niejakiego Coelho;) pt. "Nad rzeką Piedrą usiadłam i płakałam".
Tam też mamy identyczny temat - choć oczywiście w typowej dla niego mistycznej formie;)
Mówi o Innym, czy Innej - odpowiednik Sama Golda;) nasze drugie ja, które nas "pęta" i nie pozwala nam być takimi, jakimi byśmy naprawdę chcieli być. Przez to tkwimy w "skorupach" - niezdolni do działań, które mogłyby nas uszczęśliwić.
Brak nam po prostu odwagi i siły potrzebnej do realizacji marzeń...
Dlatego trzeba jak najczęściej wykonywać tzw. "Ćwiczenie Innego";) :

"Pewien człowiek spotkał starego przyjaciela, który nigdy nie odkrył swego powołania. “Pewnie będę musiał znowu dać mu parę groszy” - pomy­ślał. Ale tego samego wieczoru dowiedział się, że jego przyjaciel stał się bogatym człowiekiem i wrócił, by spłacić zaciągnięte długi.
Poszli więc do baru, w którym ongiś często by­wali, i tam jego przyjaciel postawił wszystkim go­ściom po kielichu wina. A pytany o przyczynę tak wielkiej hojności, odpowiedział, że jeszcze do nie­dawna był kimś Innym.
- A kim jest ten Inny?- zaciekawili się goście.
- Inny jest tym, którym nauczono mnie być, ale to wcale nie ja. Inny wierzy, że powinnością każ­dego człowieka jest przez cale życie głowić się, jak zgromadzić pieniądze, by na starość nie umrzeć z głodu. I człowieka tak bardzo pochłaniają myśli i plany na przyszłość, że przypomina sobie o życiu dopiero wtedy, gdy jego dni na ziemi są policzone. Ale wówczas na wszystko jest już za późno.
- A ty kim jesteś?
- Jestem tym, kim może być każdy z nas, jeśli słucha swego serca. Człowiekiem, którego za­chwyca tajemnica życia, który dostrzega cuda i czerpie radość z tego, co robi. Tyle tylko, że ten Inny - z lęku przed cierpieniem - nie pozwalał mi dotąd działać.
- Niemniej cierpienie istnieje - zaoponowali je­go przyjaciele.
- Istnieją jedynie porażki. Lecz nikt nie zdoła przed nimi uciec. Dlatego w walce o marzenia le­piej przegrać parę drobnych potyczek, niż zostać pokonanym na całej linii, nie wiedząc nawet, o co się walczyło.
- I tylko tyle? - zapytali.
- Tak, tylko tyle. Kiedy dokonałem tego odkry­cia, postanowiłem stać się tym, kim zawsze pragnąłem być. Inny tkwił ciągle obok, w moim poko­ju, wciąż na mnie patrzył, ale nigdy więcej nie pozwoliłem mu się do siebie zbliżyć - choć wiele ra­zy próbował mnie ostrzec przed ryzykiem płyną­cym z lekceważenia przyszłości.
I począwszy od dnia, gdy wypędziłem Innego z mojego życia, Moc Boska dokonała cudów."

Coś jest na rzeczy;)

WhiteDemon

Ja również polecam, och dziękuje za przypomnienie o coelho. Pragnę znów znaleść tą cząstkę w sobie, o której w codziennosci czesto łatwo zapominam, jego ksiazki mi o niej przypominaja, moze dlatego wole ksiazki niz filmy, rzadko w filmach cos moze wzbudzic takie prawdziwe odczucia siebie.

ocenił(a) film na 10
aju82

Zamówiłem,zobaczymy czy takie dobre:)

ocenił(a) film na 10
wilus11111

Książka faktycznie mega.Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones