PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869387}

Dwóch nieznajomych

Two Distant Strangers
5,6 5 826
ocen
5,6 10 1 5826
4,5 4
oceny krytyków
Dwóch nieznajomych
powrót do forum filmu Dwóch nieznajomych

Ciężko się to oglądało, mimo ciekawej gry aktorskiej i całkiem niezłej ogólnej realizacji. Chociaż netflix już przyzwyczaił do wypuszczania takich śmieci na światło dzienne, więc wielkiego zaskoczenia nie ma. 1/10 bo 0 się nie da.

Damiano112

Czyli mówisz, że ciekawa gra aktorska i niezła realizacja... i dajesz 1?
Co do "propagandy" to polecam artykuły i reportaże o prawdziwych przypadkach czarnoskórych zastrzelonych tylko dlatego, że istnieli. Pad do konsoli wzięty za pistolet. Pomylone mieszkania. itp.
Nie musisz mi odpowiadać. Proszę Cię tylko o trochę empatii wobec tego co przeżywają ludzie w innej sytuacji społeczno-kulturowej.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
Majus_5

Tak na pewno, wszyscy niewinni jak Georg Floyd xd. Kij z tym że kolo miał w kartotece totalnie nasrane, przecież to dobry człowiek był, czasem trochę kradł i strzelał, ale co tam. Tak samo jak ostatni przypadek, 13 letni murzynek zastrzelony, ale jak to, przecież odłożył swoją broń, biedny 13 latek z beretą w kieszeni, przecież to dobry dzieciak był xd

trukomholek

Jedno pytanie. Czy w kodeksie karnym karą za kradzież jest kara śmierci? hmm...

ocenił(a) film na 1
Majus_5

Policjant ma prawo adekwatnie reagować do sytuacji, najwyraźniej uznał, że przestępca stwarza zagrożenie dla jego życia i osób postronnych i podjął słuszną decyzję

trukomholek

Nie chrzań, człowieku. Wszystko jest na filmie. Przestał się stawiać na długo przed śmiercią, błagał o życie i mówił, że nie może oddychać. Jak już stracił przytomność, to ten psychol (właśnie sądzony o morderstwo) przez kolejne parę minut dalej klęczał mu na szyi. Mimo usilnych próśb przechodniów, żeby chociaż sprawdził mu puls, bo przestał się ruszać.
To wszystko jest nagrane. Są też nagrania sprzed, w trakcie i po interwencji wszystkich policjantów. Dostępne w internecie.
Te wasze tłumaczenia są już tak obrzydliwie naciągane, że już po prostu przyznając wprost że jesteś rasistą mniej się ośmieszysz, niż pisząc takie bzdury. "Adekwatnie reagować do sytuacji"... No ja pier... :D Nie jest Ci tak po prostu przed sobą wstyd jak te bzdury piszesz?

ocenił(a) film na 1
PanMrow

ja pisze o 13 latku, proszę naucz się czytać ze zrozumieniem i myśleć

ocenił(a) film na 8
PanMrow

Zgadzam się z wypowiedzią, brawo za szczerość. Rasista zawsze znajdzie jakąś wymówkę dla swoich uprzedzeń.

ocenił(a) film na 6
trukomholek

I co uważasz człowieku że tak na świecie powinno to funkcjonować?
Czyli jak nie masz śnieżno białej kartoteki i np. kradłeś, dilowałeś, chlałeś i rozrabiałeś to jest powód żeby podczas zatrzymania na ulicy Cię wsiąść i poprostu udusić albo zastrzelić ?
Tego byś chciał?....?
Zaje...ście chłopczyku gratuluję poglądów.
Ciesz się że się w Polsce urodziłeś gdzie prawa ludzi są od jakiegoś czasu w miarę respektowane a nie np. czarny w Stanach na jakiejś plantacji w XIX w.

ocenił(a) film na 6
Majus_5

Dokładnie, można też poczytać o tym jak zginęły osoby wymienione w napisach końcowych, na przykład kobieta zginęła otwierając drzwi - niestety nie precyzują, że z mieszkania wyskoczył jej partner i zaatakował funkcjonariuszy. "Bawił się w parku" - repliką ASG, która była bardzo realistyczna i nie rzucił jej na ziemię poproszony przez policję, "szedł ulicą" - przez środek skrzyżowania, gdy podszedł policjant, gość wyciągnął nóż i zaczął iść w stronę funkcjonariusza.
A Floyd? Obejrzenie całego nagrania pokazuje, że stawiał opór ledwo byli w stanie go utrzymać, gdy siedział jeszcze w samochodzie i już mówił, że nie może oddychać (może od narkotyków, które wcześniej zażył) to policjant otworzył mu okno i mówił jak do dziecka, żeby został w środku i wszystko jest w porządku.
I oczywiście są też zdarzenia prawdziwe, gdzie policja działała bezpodstawnie, lub użyto nieadekwatnych środków.
Na nagraniach z prawdziwych zdarzeń zawsze dziwi mnie dlaczego osoba zatrzymana nie może po prostu wykonywać poleceń funkcjonariusza, nie pyskować i nie wykonywać dziwnych ruchów, ja bym się tak w Polsce nie zachował, a co dopiero w kraju, gdzie policjant zakłada, że pewnie mam broń palną.

ocenił(a) film na 1
Majus_5

Maja masz tiktoka? W sumie to pytanie retoryczne

mrkracy

Retoryczne bo? W życiu tiktoka nie miałam. I jak mi ktoś pokazał o co w nim chodzi, to stwierdziłam upadek cywilizacji.

ocenił(a) film na 1
Majus_5

Wnoszę po Twoich emocjonalnych wypowiedziach, skupiasz się na cherry-pickingu, nie na statystykach, nie rozumiesz z czego wynikają problemy społeczności Afroamerykanów. Zapamiętaj biała supremacja nie istnieje, tak samo jak potwór z Lochness czy Drakula. Nikt nie poluje na czarnoskórych, co potwierdzają statystyki black on black crimes to ponad 95% morderstw, z rąk policji to 1%. A jeśli od tego 1 procenta odejmiesz "people of color" (tych wszyscy mają w d bo psuje narrację) i od tego odejmiesz sytuacje gdzie życiu policjanta zagrażało niebezpieczeństwo, to mamy tak śmiesznie małą liczbę, że dochodzi do takich absurdów by udowodnić swoją rację wykorzystuje się śmierć wielokrotnie skazanych przestępców.

Jak jesteś zainteresowana to tutaj dziewczyna sensownie opisuje wiele z tych zagadnień i dlaczego tak ciężko czarnoskórej osobie o tym mówić by nie dostać łatki "zdrajcy rasy" czy innego "uncle tom".

https://www.youtube.com/c/GothixTV

mrkracy

Nie musisz mi tłumaczyć jakbym była dzieckiem. Możesz do mnie pisać jak do dorosłej. Dzięki.

Szczerze mówiąc nie chce mi się tu dyskutować.
Powiem tylko, że moje wypowiedzi nie były "emocjonalne". Jeśli już to empatyczne.
O powodach problemów czarnoskórych w Ameryce wiem całkiem sporo.
Nie tylko od strony historyczno-społecznej, ale też urbanistycznej, bo trochę to zahacza o pisany przeze mnie właśnie doktorat.

Oczywiście, że sytuacja nie jest tak prosta, jakby to niektóre filmy/reportaże przedstawiały.

Ja w ogóle uważam, że całe społeczeństwo w Ameryce jest nieźle zaburzone. Biali, czarni, mniejszości. To kraj olbrzymich kontrastów i napięć. I nie da się tego łatwo rozwiązać. Ale zawsze warto poszerzać świadomość społeczeństwa. Pokazywać nie tylko problemy dotyczące 95%, ale też tych mniej widocznych 5%. I podchodzić do tego ze współczuciem i zrozumieniem, nie agresją i nienawiścią. A może świat będzie jutro ciut lepszy.

ocenił(a) film na 1
Majus_5

Moja wiadomośc owszem była nieco nonszalancka, mea culpa. Z uwagi, że wiele osób czerpie wiedzę właśnie z tych najbardziej prymitywnych źródeł wiedzy jak choćby wspomniany TikTok. Kompletna ignorancja, brak weryfikacji danych, brak reflekcji, ot fastfood informacyjne byle szybko byle dostarczało emocji.

Czytałem wiele artykułów i widziałem wiele filmów na youtube, które utrzymują mnie w przekonaniu, że spora część Afroamerykanów nie lubi słuchać prawdy. Osoby takie jak Candace Owens czyli wedukowane, elokwentne, mówiące gorzkie fakty są przez niższe warstwy uważane za "wybielone", za to twerkująca raper eks striptizerka Cardi B jest autorytetem co udowodnił Joe Biden zapraszając ją na rozmowę w ramach kampani prezydenckiej.

mrkracy

Przeraża mnie to jaka masa informacji, które pojawiają się w internecie jest niesprawdzona, albo wręcz fałszywa.

Z tą drugą częścią Twojej wypowiedzi się zupełnie zgadzam.

Miałeś może okazję zobaczyć trochę reportaży Johna Oliviera? Last week tonight. Podoba mi się jak kompaktowo pokazuje co jest nie tak z różnymi częściami Ameryki/Amerykanów. Czasem ogrom ich głupoty i ignorancji jest po prostu zatrważający. A jeszcze jak się go doprawi szalejącym kapitalizmem i szczyptą uprzedzeń i nienawiści to wychodzi z tego tykająca bomba.

ocenił(a) film na 1
Majus_5

Chętnie się zaznajomię. Miłego!

mrkracy

Tobie też :) A jednak na filmwebie można sensownie pogadać :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
master_of_vinyl_donuts

Nie musisz obrażać. Chyba, że to jedyne o czym myślisz. Spróbuj może jednak odnieść się do problemu..? Bo teraz trudno zweryfikować, jaki ty się urodziłeś.

ocenił(a) film na 7
Damiano112

Ścierwo to takie osobniki jak ty. Od razu wiadomo, że ma się do czynienia z rasistą. Obrzydliwi jesteście i powinno się was usunąć z społeczeństwa. Wysłać na Sybir takie wybrakowane gówno. A tfu

ocenił(a) film na 8
To_ja_Teresa

Niestety, muszę przyznać, że się zgadzam. Chociaż niekoniecznie na Sybir, prędzej na leczenie, a następnie zresocjalizować.

Damiano112

Co w tym filmie jest niby propagandą? Chyba pomyliłeś wątki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones